/// ZAŁADUJ POPRZEDNIE NEWSY

06/04/2012

WESOŁYCH ŚWIĄT ///

Świąt pogodnych i radosnych oraz orzeźwiającego tchnienia wiosny !

24/01/2012

POLSKIE STADIONY NA EURO 2012 ///

tango 12

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012, oficjalnie UEFA EURO 2012, to czternasty turniej piłki nożnej o Mistrzostwo Europy. Po raz pierwszy w dziejach tej imprezy jest ona organizowana wspólnie przez Polskę i Ukrainę.

Polskie miasta-gospodarze na Euro 2012 to Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Poznań. Pakiet przetargowy Euro2012 wymagał rozbudowy i modernizacji dróg i transportu publicznego, w tym obowiązkowej poprawy infrastruktury dla piłki nożnej. Polska wybudowała trzy nowe stadiony, a stadion w Poznaniu przeszedł gruntowną renowację. Oficjalna strona pod tym linkiem.

czytaj więcej
19/01/2012

KONKURS 'WIEŻA DLA JERZYKÓW' ///

Wieża dla jerza

Nasza praca została nagrodzona w konkursie na projekt wieży lęgowej dla jerzyków, organizowanym przez Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków. STOP będzie dążyć do realizacji jak największej ilości wież, tak aby Warszawa stała się nie tylko europejską, ale i światową stolicą jerzyka, ambasadorką jego ochrony. Prezydent Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, objęła honorowy patronat nad projektem „Wieża dla jerzyków”.

Jednym z największych problemów jerzyków jest utrata miejsc gniazdowania. Nowoczesne budownictwo jest pozbawione zakamarków, w których mogłyby gnieździć się ptaki. Natomiast obecność gniazd na istniejących budynkach wywołuje konflikty między miłośnikami ptaków i inwestorami, zwłaszcza w czasie gruntownych remontów, podczas których ptaki bardzo często pozbawiane są zakamarów i szczelin, w których miały gniazda. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że obecność jerzykó jest dla człowieka bardzo korzystna, ponieważ zjadają one ogromne ilości uciążliwych dla nas owadów.

Jednym z najlepszych sposobów ochrony tych ptaków wydaje się stworzenie bezpiecznych miejsc gniazdowania. Budowa obiektów małej architektury pozwoliłaby ptakom bezpiecznie egzystować w pobliżu człowieka, dlatego STOP chce rozpocząć budowę tego typu obiektów. Jeżeli chcesz wesprzeć akcję odwiedź stronę STOP-u, aby dowiedzieć się więcej o pracy towarzystwa i metodach pomocy.

obejrzyj projekt
07/01/2012

WROCŁAW - EUROPEJSKA STOLICA KULTURY 2016 ///

ESK Wrocław

Ideą Europejskiej Stolicy Kultury jest wzajemne poznanie, zbliżenie i dialog międzykulturowy Europejczyków. ESK stanowi ważny element poszukiwania nowej tożsamości zjednoczonej Europy.

Wrocław został wybrany jako jedna z dwóch Europejskich Stolic Kultury w 2016 roku - zaszczytny tytuł oraz szansę na organizację cyklu imprez kulturalnych. Będzie dzielił ten tytuł razem z baskijskim miastem San Sebastian. Wyznaczone miasta stolic kulturalnych Unii Europejskiej tradycyjnie organizują wystawy, koncerty i występy artystyczne przez cały rok kalendarzowy z tej okazji. Nie możesz tego przegapić!

czytaj więcej
23/12/2011

WESOŁYCH ŚWIĄT & SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ///


01/12/2011

NA ŚWIEŻY START ///

Przepis na smaczne i świeże kakaowo - pistacjowe Florentynki z lodami miętowymi. Smacznego!

czytaj więcej
23/10/2011

W SIECI ///

Właśnie wystartowaliśmy z naszym serwisem internetowym. Będziemy sukcesywnie aktualizować zawartość tej strony, tak abyście lepiej poznali nas i naszą pracę. Proszę odwiedź nas wkrótce aby zobaczyć, jak nam idzie. Tymczasem napisz do nas jeżeli potrzebujesz porady architekta lub po prostu masz ochotę powiedzieć „cześć” ! Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspierali nas podczas tworzenia tego projektu.

fot.'Future Fashion' - Walter Pichler, 1967


Powołaniem naszego zawodu jest nie tylko tworzenie estetycznych i funkcjonalnych kształtów przestrzeni lecz również stymulowanie godnych i pięknych form ludzkiego życia i współżycia. W definicję twórczości architektonicznej wpisana musi być pasja służenia człowiekowi ...

Prof. Andrzej Tomaszewski

czytaj więcej