[x]

PAWILON WYSTAWOWY BOŚ BANKU /

status / realizacja 2014

mały pawilon wystawowy

NAGRODA ACANTHUS AUREUS
Nagroda Międzynarodowych Targów Poznańskich
dla BOŚ Banku za najlepszy pawilon wystawowy.

W tym roku na Targi Poleko mieliśmy przyjemność zaprojektować stoisko dla Banku Ochrony Środowiska. Stoisko miało na celu zaprezentować elementy innowacyjnego produktu BOŚ EKOSYSTEM - hybrydowego sytemu grzewczego, który składa się z modułów kotłowni, modułu solarnego, modułu fotowoltaicznego i modułu pompy ciepła. Wytyczne przygotowane przez Inwestora zakładały podział stoiska na poszczególne strefy domu, w których miały znaleźć się poszczególne elementy BOŚ Ekosystemu. Zaproponowana przez nas propozycja opiera się na koncepcji zgiętej wstęgi, która wydziela strefę ogrodu, zaplecza, pokoju dziennego, jadalni i kuchni. Poszczególne zgięcia tworzą tym samym strefy związane z funkcjonowaniem stoiska podczas targów: strefę ekspozycji i informacji o systemie, strefę otwartych rozmów z klientami, strefę przestrzeni rozmów prywatnych, strefę przygotowywania kawy, powiązaną ze strefą zaplecza dla pracowników Banku. Przestrzeń stoiska komponują dynamicznie wydzielone, ale otwarte przestrzenie, które zachęcają do wejścia z każdej strony pawilonu.

POLEKO to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej poświęconych m.in. odnawialnym źródłom energii, ekologii, ochronie środowiska oraz gospodarce komunalnej. Bank Ochrony Środowiska co roku uczestniczy w tej branżowej imprezie prezentując swoją szeroką ofertę kredytów ekologicznych oferowanych między innymi dla klientów indywidualnych, firm, wspólnot mieszkaniowych i instytucji samorządowych.

pawilon wystawowy BOS Bank

pawilon wystawowy BOS Bank

Pawilon został nagrodzony nagrodą „Acanthus Aureus”. Nagroda ta stała się już tradycją targów organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komu­ni­ka­cji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy.

pawilon wystawowy BOS Bank

Wstęga unosząc się i opadając zaznacza obecność stoiska BOŚ w przestrzeni hali swym najwyższym elementem, na którym umieszczone jest logo Banku i logo BOŚ Ekosystemu. Dynamiczna zielona wstęga podkreśla innowacyjną i proekologiczną politykę Banku Ochrony Środowiska.

pawilon wystawowy BOS Bank
pawilon wystawowy BOS Bank
pawilon wystawowy BOS Bank
pawilon wystawowy BOS Bank
pawilon wystawowy BOS Bank
pawilon wystawowy BOS Bank

Na stoisku wkomponowane zostały elementy żywej zieleni: zielona ściana w strefie ogrodu, zieleń w przestrzeni jadalni i zieleń w kuchni.

pawilon wystawowy BOS Bank

Koncepcja wstęgi konsekwentnie przekłada się na projekty graficzne ścian i podłóg stoiska. Kolorystyka: zieleń, biel, szarość, pomarańcz i naturalne kolory drewna dopasowana jest do palety kolorystycznej BOŚ Banku.

pawilon wystawowy BOS Bank
pawilon wystawowy BOS Bank