[x]
20/04/2015

Dla uczczenia wiosny postanowiliśmy zawiesić kilka „Dziupli” w jednym z naszych ulubionych parków we Wrocławiu - Parku Tołpy (Nowowiejski). Park ten ma charakter typowy dla rozwiązań XIX wiecznych parków miejskich, ze swobodnym układem ścieżek dookoła elementów centralnych takich jak stawik czy wzniesienia. Park wypełniony jest pięknymi drzewami, które prężnie zielenią się i kwitną wiosną, spotkamy tu również wiele gatunków ptaków. Park ten pokazuje jak istotna i potrzebna jest zieleń w mieście. Każdego dnia i o każdej porze roku, korzysta z niego bardzo duża ilość ludzi w różnym wieku, którzy doskonale się w nim czują. Jedni biegają czy spacerują, inni odpoczywają siedząc i rozmawiając na ławkach czy trawie, park jest swoistym miejscem spotkań ludzi mieszkających, uczących się i pracujących w pobliżu parku.

Akcję przeprowadziliśmy w piątek 17.04.2015 po uzyskaniu zgody Zarządu Zieleni Miejskiej. Celem było zapewnienie kilku dodatkowych miejsc gniazdowania małym ptakom oraz zwrócenie uwagi użytkowników parku (tych małych i tych większych) na obecność i ochronę ptaków w mieście. Dziękujemy panu Antoniemu Maślukowi, opiekującemu się tym pięknym parkiem, za użyczenie nam drabiny :)

budka dla ptaków na drzewie wieszanie budki dla ptaków na drzewie budka dla ptaków w parku budka dla ptaków na drzewie budka dla ptaków na drzewie